Jako doma v kancelářích jenprace.cz

Vedení Coweo Technologies, vizionáři s úspěšnou HR platformou jenprace.cz, chtějí dopřát svým zaměstnancům kanceláře, kde se bude dobře pracovat různým týmům a kde se společně sejdou třeba nad hrou Playstation či na neformální schůzce. Příběh se odehrává v Karlíně, v pražském "Silicon Valley."

Interiér kanceláří a relaxační zóny pro středně velkou IT firmu

Příběh klienta

  • Růst úspěšné digitální firmy si vyžádal přestěhování do nových kanceláří, které však nevyhovovaly. Nepodporovaly týmovost ani vznik nových projektů. A o pohodlí při práci už se nedalo mluvit vůbec. Prostor v administrativní budově s rozlohou 250m2 však nabízel potenciál pro změnu.

Půdorys středně velkých kanceláří

 

Rozsah a specifika projektu

  • Za novým řešením kanceláří stojí tým dvou architektů a projektového manažera. Jakub, Tereza a Ivo vycházeli z DNA digitální firmy plné nápaditých lidí, kteří nezahazují klávesnici ani po odchodu z práce a do práce se chodí bavit.
  • Navrhli rozčlenit open space do zón pomocí přírodních předělů a vytvořit tak pohodové prostředí.
  • Klasické kancelářské židle a stoly doplnili různorodým vybavením, aby se zaměstnanci cítili příjemně.

Dřevěná vestavba v interiéru

Dubová stavba s lamelovými rošty a vertikální zahradou osazenou na ocelovém pletivu

Zajímavosti

  • Využití vestavěné konstrukce, ocelového pletiva, cementově-dřevěných desek na stěnách či stropě s obnaženou vzduchotechnikou dávají návrhu industriální atmosféru, kterou zjemňují subtilní laťové příčky, pastelové barvy a závěsné rostliny.
  • Obvodová stěna je pokrytá koláží z heraklitu, kobercových ploch, magnetických tabulí a obrazovek. Zlepšuje akustiku a funguje zároveň jako estetický prvek.
  • Houpačky, neonové nápisy, barevný obývák s Playstation a zelená měkká sedačka boří mýtus, že život v Coweo Technologies s.r.o. je "jenprace.cz".

Interiér kanceláří a relaxační zóny pro středně velkou IT firmu

Také byste chtěli restartovat interiérový design?

Dále by vás mohlo zajímat

Kanceláře s relax zónou a zasedací místností

obsahuje video

Chytře rozdělený open space, kde pulsuje spolupráce (a recepce)

Odpočinková zóna s bistrem pro zaměstnance