Tereza Šašková

Tereza

Tereza se věnuje architektuře a designu od začátku svého studia na Fakultě architektury ČVUT. V rámci studia prošla zajímavými ateliéry vedenými předními českými architekty. Pro větší rozvoj znalostí a rozšíření obzorů se účastnila několika zahraničních stáží – např. na Cork Institute of Technology v Irsku nebo na Politecnico di Milano. Největší zkušeností pro ni dle jejích slov byla práce ve vídeňské architektonické kanceláři, kde byla konfrontována nejen s velkým mezinárodním týmem, ale i velkými mezinárodními projekty pod taktovkou zakladatelů dekonstruktivismu. Po návratu do Čech začala pracovat ve Studiu Bořka Šípka, kde strávila dva roky, což jí umožnilo podílet se na velice zajímavých a různorodých zakázkách. Nyní se jako architektka a designérka specializuje především na návrhy interiérů a nábytku na míru, zkušenosti má ale i s rekonstrukcemi historických objektů, novostavbami či výstavnictvím.

Každý nový projekt je výzvou, na základě které hledám to nejlepší řešení přesně na míru danému investorovi a prostoru. Oceněním je pro mě každý spokojený investor, který sdílí radost z vytvořeného projektu.

Praha

V čem vidím výhody návrhu interiéru designérem

Investice do interiéru je dlouhodobá a určitě se vyplatí svěřit ji do rukou odborníků, tak jako je to zvykem v jiných oborech.

Jaká tři slova nejlépe vystihují můj styl

Funkčnost, nápad, barva.

Proč jsem se rozhodla být designérkou

Architektura a design je velice tvůrčí a živý obor, který každý den přináší nová poznání. Je to vždy sousledná soustředěná práce, při které návrhy postupně vznikají a rozvíjí se. Někdy to jde rychleji, někdy pomaleji. Baví mě, že je to obor, který kloubí široké spektrum poznatků, od estetiky po technické normy.