Čím menší prostor, tím větší výzva: Jak na interiér garsonky?

Původně tmavý byt schovaný pod úrovní silnice je na skvělé adrese v pražských Dejvicích. Zadání od Pavla tedy bylo připravit byt na pronájem. Výzvou bylo předělat garsonku, která už měla lepší časy za sebou na moderní bydlení, kde jsme museli využít doslova každý centimetr.

Interiér garsonky v Praze

Jak jsme interiér proměnili

  • Byt byl před rekonstrukcí tmavý, studený a bez funkční kuchyně či místa k relaxaci. Naším cílem bylo prostor prosvětlit a maximálně využít jeho kapacitu.
  • Markéta byt rozdělila do fukčních zón, které na sebe logicky navazují a vzájemně se doplňují. Ač prostorově malý, byt je nyní plně fuknční a zve nájemníky k příjemnému bydlení.
  • Majitel Pavel také přiložil ruku k dílu a některé rekonstrukční práce zvládl sám, i ve spolupráci s šikovnými řemeslníky. 

Interiér garsonky v Praze


"Musela jsem efektivně pracovat s každým centimetrem prostoru. V předsíni tak vznikla velká vestavěná skříň, v chodbě plnohodnotná kuchyně a do hlavní místnosti se vešel jídelní kout, ložnice i obývací prostor."

- Architektka Markéta


Zajímavosti a fotky

  • Přestože se byt nachází pod ůrovní vozovky kombinací správných materiálů a světelných efektů, působí nyní byt světle a příjemně.

Kuchyně v chodbě je sice malá, ale plně funkčníInteriér kuchyně v garsonceInteriér garsonky v PrazeInteriér garsonky v PrazeInteriér garsonky v Praze

Velikost interiéru: Garsoniéra

Druh projektu:  Rekonstrukce bytu k pronájmu

Rozpočet: Přes půl milionu

Doba spolupráce: Kolem půl roku

 

Také byste chtěli restartovat interiérový design?

Dále by vás mohlo zajímat

obsahuje video

Domek jako výzva: Jak zde pohodlně zabydlet celou rodinu?

obsahuje video

Tento panelákový byt byste po rekonstrukci nepoznali

Retro interiér pro moderní bydlení

Minimalismus nemusí být nudný