Na první pohled velkorysý dům byl plný malých místností. Jak se podařilo rodinu pohodlně zabydlet?

I když tento rodinný dům v pražském Hloubětíně vypadá na první pohled velkoryse, při tom druhém zjistíte, že většina pokojů je malých. Ideální úkol pro šikovnou architektku Šárku, která dala celému interiéru charakter, prostor využila do posledního centimetru a navrhla zde spoustu úložných prostor.

Majitelům je blízký čistý, minimalistický styl, a proto je oslovil developerský projekt nových moderních vil v Hloubětíně. Méně nadšeni ovšem byli z interiéru, který je ve vile přivítal. Dům převzali v developerském standardu s hotovými podlahami, obklady, ale bez kuchyně a jakýchkoli úložných prostor či místa na ně. „Pro dosažení čistého stylu a zachování vzdušnosti prostoru nás tedy přizvali na pomoc. Architektka Šárka i přes omezení v dispozici vytvořila interiér na míru všem členům rodiny – děti tak mají na míru dělanou postel ve tvaru domečku, maminka svoji vysněnou kuchyni a tatínek si lebedí v hostinském pokoji, kam Šárka zvládla zakomponovat i pracovní kout,“ vypráví autoři realizace z ateliéru Hezkey.

Domek jako výzva

Dům je koncipovaný jako 5+kk a rozpočet majitelů byl do 1,4 milionu korun. Celá realizace nakonec trvala tři čtvrtě roku. Díky zásahu šikovných architektů se z relativně malého prostoru vyklubalpřehledný, vzdušný interiér, kam se majitelům vejdou všechny jejich věci, aniž by opticky vadily nebo fyzicky překážely. Srdcem domova se stala kuchyň s jídelním koutem. Zásadním problémem byly malé místnosti. Jediným možným řešením byl nábytek zhotovený na míru a maximální úložné prostory. Rodiče dnes mají ve své ložnici úložné prostory i pohodlnou postel, podobně jako do posledního centimetrů využité dětské pokoje. Velké nábytkové kusy ve světlém dekoru navíc pomáhají prostor opticky zvětšit.

Celý článek najdete na marianne.cz