Druhý domov v kopcích Šumavy

Spojit přírodu, tlumené barvy, přírodní materiály, citlivý kontrast struktur dřeva a kovu. Architektka Petra vytvořila moderní interiér horského apartmánu, kde najdete i upcyklaci starých dřevěných desek přímo z okolí apartmánu. Nechte se unést výhledy na okolní kopce divoké Šumavy.

Interiér horského apartmánu

Jak jsme interiér proměnili

  • Apartmán s prostorným obývákem s kuchyní s dechberoucím výhledem (v kopcích naproti dokonce projíždí lokální motoráček) a ložnicí jsme vytvořili tak, abyste se hned po příjezdu cítili jako doma a zároveň ve spojení s přírodou a horami.
  • Použili jsme přírodní materiály, zemité tóny a tlumené barvy v odstínech šedé, hnědé a béžové.
  • Zajímavosti v interiéru: obložení stěn v ložnici a sezení v obývacím pokoji je vyrobené z vyplavených prken ze starých stodol. Lety popraskané dřevo přináší pocit soudržnosti s okolní horskou přírodou.
  • Další výrazné prvky v interiéru: cementová stěrka s výraznější kresbou v teplém šedém odstínu a lamelový podhled s integrovaným osvětlením v předsíni.
  • Architektka Petra se ujala první výzvy - jak navrhnout příjemný a originální design interiéru v novém apartmánovém komplexu, který citlivě naváže na drsnější krajinu venku za okny. Současně v menším prostoru vyřešit umístění kuchyně, sezení a spaní pro čtyři návštěvníky a dostatek úložného prostoru. To vše tak, abychom se vešli do nižšího rozpočtu.
  • Výzvou pro projektovou manažerku Petru pak bylo uřídit realizaci apartmánu, který je na odlehlém místě asi tři hodiny od Prahy – vše se povedlo a rodina si tak užívá svou novou oázu klidu.

Interiér horského bytu


Chtěli jsem si vyzkoušet, jaké to je, nechat si zařídit víkendový byt profesionály. Ve spolupráci s architektkou Petrou z Hezkey se nám splnilo naše velké přání – mít na Šumavě druhý domov.  

- Pavel a Radka, majitelé bytu


Velikost interiéru: Apartmán s ložnicí

Druh projektu: Nový interiér bez stavebních úprav

Rozpočet: 1,2 mil.

Doba realizace: Půl roku

Interiér horského bytu


Hledali jsme praktická řešení pro úložné prostory a správnou kombinaci materiálů, abychom se vešli do menšího rozpočtu i půdorysu. A zároveň, aby to nebylo poznat na konečném výsledku, což se ukázalo skvělou příležitostí pro použití prken ze starých stodol z okolí.  

- Petra, architektka


Zajímavosti a fotky

Surové přírodní prvky – teplé medové dubové dřevo v kontrastu s tmavým dřevodekorem s žilkováním jsou doplněné o prvky z oceli - černá rámová konstrukce televizního stolku, kontrastní tmavá kuchyně s pracovní deskou v imitaci břidlice a přiznané spotřebiče v černé barvě.Realizace interiéru horského apartmánu

V kontrastu k tomu jsou měkké doplňky - čalounění lavice, textilní polštáře, kožešinové přehozy, koberec s patinovaným vzorem, doplňky z hrubé keramiky - nádobí, hrníčky, masivní dřevěná prkénka…Interiér horského apartmánu

Nad stolem jsou výrazné lustry, které připomínají kravské zvonce a navozují tak pocit venkova a hor.Interiér horského apartmánu - jídelna

V ložnici je prostorná postel. Kruhové prvky světla a zrcadla dodávají prostoru harmonii.Interiér ložnice v horském apartmánu

Šatní skříně splnily požadavek na úložný prostor a zároveň vznikla příjemná nika u vstupu s lavicí a botníkem. Ve skříních je také integrovaná pračka.Interiér chodby v horském apartmánuInteriér horského apartmánu

Také byste chtěli restartovat interiérový design?

Poptat návrh

Nebo nám zavolejte na +420 724 309 821 nebo napište na info@hezkey.cz.

Dále by vás mohlo zajímat

Japandi interiér v domě obklopeném přírodou

I interiér předsíně vás může bavit

Restart bydlení: Světelnější a barevnější interiér

Rekonstrukce: Nové víkendové bydlení pro milovníky hudby