I byt v novostavbě někdy potřebuje rekonstrukci

Mladá freelance podnikatelka v online marketingu Petra si v Praze koupila nový byt s výhledem na park Vítkov. Jelikož si nevěděla rady s dispozicí bytu, ani s vybavením, svěřila návrh i realizaci interiéru do našich rukou. Díky tomu, že Petra hodně cestuje, jsme spoustu věcí řešili na dálku přes internet, například když na nějaký čas odjela jako digitální nomád do Thajska.


"Od spolupráce jsem očekávala zajímavé a originální řešení interiéru, které bych sama nevymyslela. A to se také povedlo."

- Petra, majitelka bytu


Jak jsme interiér proměnili

  • Přestože byl byt v developerském projektu zcela nový, navrhli jsme úpravu dispozice bytu, abychom prostor lépe využili. Původně byly totiž součástí bytu tři poměrně úzké pokoje oddělené příčkou, kvůli kterým bylo v bytě i málo místa na úložné prostory. Příčku jsme proto vybourali a vzniklo tak velkorysé 3+kk.
  • Kvůli takovému zásahu bylo nutné doplnit chybějící dubovou podlahu, zazdít přebytečné dveře a přesunout elektroinstalaci pro osvětlení tak, aby lépe vyhovovala novému návrhu. Rozvody elektřiny i odpadu se pak musely upravit i pro kuchyňskou linku.
  • Majitelka si přála byt zařídit tak, aby byl prostor vhodný pro početné návštěvy a příjemné setkávání s přáteli - designérka Ivana sem proto navrhla velkorysou kuchyň s barem spojenou s obývací zónou.

Velikost interiéru: Byt 3+kk, který klientka přebírala od developera

Druh projektu: Nový interiér s menšími stavebními úpravami

Rozpočet: Do milionu

Doba realizace: Půl roku

Interiér obývacího pokoje s kuchyní

Zajímavosti a fotky

  • Do interiéru použila designérka Ivana téměř kompletně nábytek a zařízení od českých výrobců. Truhlářské atypy, které navrhla designéra na míru, vyrobili šikovní čeští truhláři, české jsou i světla, sedací souprava, barové židličky, živé obrazy či 3D tapety.

"Spolupráce s designérem je určitě dobrá i pro usměrnění vkusu. Hodně mi pomohlo, že jsem nemusela shánět dodavatele a řešit s nimi, kam přesně přemístit zásuvky a vývody, to bych určitě sama dobře nezvládla."

- Petra, majitelka bytu


​​​​​​Kuchyně na míru s jídelnou - útulný interiér - interiér Praha Žižkov

Velká kuchyňská linka nabízí hodně úložného prostoru včetně americké lednice či vinotéky a barového pultu.Interiér bytu v novostavbě

Pohovka je v Petřině oblíbené modré barvě.Interiér bytu v novostavbě

Většina vybavení v bytě pochází od českých výrobců. Třeba osvětlení je od českého výrobce svítidel Lucis. Interiér bytu v novostavbě

Postel i skříně jsou od našich truhlářů. Poměr kvalita a cena je u interiéru k dlouhodobému používání nejlepší.Interiér ložniceInteriér ložnice a toaletního stolkuInteriér koupelny

Byt se nachází v novostavbě zasazené do původní zástavby - v bytovém domě na okraji městského parku na pražském Žižkově.Dekorace balkonu

A má dvě terasy. Jedna je orientována na východ a druhá na severozápad. Dekorace balkonu

Předsíň opticky zvětšilo velké zrcadlo v dřevěném rámu.Interiér chodby

Také byste chtěli restartovat interiérový design?

Poptat návrh

Nebo nám zavolejte na +420 724 309 821 nebo napište na info@hezkey.cz.

Dále by vás mohlo zajímat

Rekonstrukce: Nové víkendové bydlení pro milovníky hudby

Moderní domek pro mladou rodinu

Druhý domov v kopcích Šumavy

Moderní bydlení ve sto let starém bytě