I byt v novostavbě někdy potřebuje rekonstrukci

Mladá freelance podnikatelka v online marketingu Petra si v Praze koupila nový byt s výhledem na park Vítkov. Jelikož si nevěděla rady s dispozicí bytu, ani s vybavením, svěřila návrh i realizaci interiéru do našich rukou. Díky tomu, že Petra hodně cestuje, jsme spoustu věcí řešili na dálku přes internet, například když na nějaký čas odjela jako digitální nomád do Thajska.

Rozsah a specifika projektu

  • Přestože byl byt v developerském projektu zcela nový, navrhli jsme úpravu dispozice bytu, abychom prostor lépe využili. Původně byly totiž součástí bytu tři poměrně úzké pokoje oddělené příčkou, kvůli kterým bylo v bytě i málo místa na úložné prostory. Příčku jsme proto vybourali a vzniklo tak velkorysé 3+kk.
  • Kvůli takovému zásahu bylo nutné doplnit chybějící dubovou podlahu, zazdít přebytečné dveře a přesunout elektroinstalaci pro osvětlení tak, aby lépe vyhovovala novému návrhu. Rozvody elektřiny i odpadu se pak musely upravit i pro kuchyňskou linku.
  • Majitelka si přála byt zařídit tak, aby byl prostor vhodný pro početné návštěvy a příjemné setkávání s přáteli - designérka Ivana sem proto navrhla velkorysou kuchyň s barem spojenou s obývací zónou.

Interiér obývacího pokoje s kuchyní

Zajímavosti

  • Do interiéru použila designérka Ivana téměř kompletně nábytek a zařízení od českých výrobců. Truhlářské atypy, které navrhla designéra na míru, vyrobili šikovní čeští truhláři, české jsou i světla, sedací souprava, barové židličky, živé obrazy či 3D tapety.

Spolupráce s designérem je určitě dobrá i pro usměrnění vkusu. Hodně mi pomohlo, že jsem nemusela shánět dodavatele a řešit s nimi, kam přesně přemístit zásuvky a vývody, to bych určitě sama dobře nezvládla. Od spolupráce jsem očekávala zajímavé a originální řešení interiéru, které bych sama nevymyslela. A to se také povedlo.

- Petra, majitelka bytu

​​​​​​Kuchyně na míru s jídelnou - útulný interiér - interiér Praha ŽižkovInteriér bytu v novostavběInteriér bytu v novostavběInteriér bytu v novostavběInteriér ložniceInteriér ložnice a toaletního stolkuInteriér koupelnyDekorace balkonuDekorace balkonuInteriér chodby

Také byste chtěli restartovat interiérový design?

Dále by vás mohlo zajímat

Bydlení s krbem v malém domě

Byt s Buddhou a levitující postelí

Jemný interiér pražského bytu

Kuchyně s úložným prostorem ve schodišti