Netradiční kuchyně a obývák v anglickém stylu

Manželům Renatě a Tomášovi se v jejich rodinném domě po 13 letech okoukala původní kuchyně v dekoru třešňového dřeva a zatoužili po radikální změně. Nechtěli mít ale doma momentálně populární minimalistický či skandinávský styl, ale vysnili si interiér v nadčasovém anglickém stylu.

Interier bytu s anglickou kuchyni


Nejvíc mi vyhovovalo, že jsem přesně věděla, co si kupuji, věděla jsem fáze projektu a hrubou časovou osu. Oceňuji i to, že se dá v podstatě všechno řešit na dálku přes Hezkey účet.

- Renata, majitelka domu


Jak jsme interiér proměnili

  • Rekonstrukce se původně měla týkat pouze kuchyně, ale majitelce se návrh designérky Báry natolik zalíbil, že jsme nakonec rekonstruovali celý obytný prostor.
  • Aby bylo možné do prostoru umístit vysoký radiátor, bylo nutné zmenšit oblouk, který slouží jako průchod mezi kuchyňskou a obývací části místnosti. Pod okno totiž designérka navrhla sezení s lavicí s úložným prostorem a topné těleso už by se sem nevešlo.

Světlé tóny celý prostor prosvětlily a sjednotilyFoto: Tomáš Dittrich

 

Zajímavosti a fotky

  • Nábytek na míru vyrobil truhlář původně z Walesu, zvyklý pracovat v tradičním Shakerském (typickém anglickém) stylu. Z masivního dřeva vyrobil jak ručně natřenou bílou kuchyňskou linku s dubovou pracovní deskou, tak i sedací lavici v arkýři, velkou knihovnu a televizní stolek.
  • Aby vše fungovalo do posledního detailu, umístili jsme do interiéru ozdobné lišty a obložení, které povýšily obyčejná okna na opravdu stylová a daly celému interiéru pomyslnou třešničku na dortu.

Velký důraz jsme kladli na textilie a nechali na míru ušít závěsy i dekorativní polštářkyNetradiční kuchyně a obývák v anglickém stylu


Klientka si přála nadčasovou elegantní kuchyni v anglickém stylu. Abychom se co nejvíce přiblížili stylu městského anglického domu, přidali jsme na míru vyráběné podlahové sokly a obložení okenních rámů a parapetů.

- Designérka Bára


Starožitný stůl z antiku stojí u na míru vyrobené lavice Netradiční kuchyně a obývák v anglickém stylu

Na míru sestavená pohovka láká k posezeníFoto: Tomáš Dittrich

Původně nezajímavé okno rozkvetlo na míru vyrobenými lištami a nádhernou římskou roletouNetradiční kuchyně a obývák v anglickém stylu

Nezapomněli jsme na žádný detail včetně podlahových lišt vyrobených na míru prostoruNetradiční kuchyně a obývák v anglickém stylu

Solitérní kvalitní křeslo dodává prostoru na důstojnostiNetradiční kuchyně a obývák v anglickém stylu

Ke kuchyni z masivního dřeva se nejlépe hodí celodřevěné židleNetradiční kuchyně a obývák v anglickém stylu

Malý dárek klientce jako poděkování za příjemnou spolupráciNetradiční kuchyně a obývák v anglickém stylu

Foto: Tomáš DittrichInteriér dětského pokojeInteriér koupelny se sprchovým koutem

Foto: Tomáš Dittrich

Také byste chtěli restartovat interiérový design?

Poptat návrh

Nebo nám zavolejte na +420 724 309 821 nebo napište na info@hezkey.cz.

Dále by vás mohlo zajímat

Rekonstrukce: Nové víkendové bydlení pro milovníky hudby

Moderní domek pro mladou rodinu

Druhý domov v kopcích Šumavy

Moderní bydlení ve sto let starém bytě