Netradiční kuchyně a obývák v anglickém stylu

Manželům Renatě a Tomášovi se po 13 letech okoukala původní kuchyně v dekoru třešňového dřeva v jejich rodinném domě a Renata zatoužila po radikální změně. Nelíbily se jí ale současné interiérové trendy opírající se o minimalistický nebo skandinávský styl a naopak chtěla nadčasovou kuchyň, která se neomrzí.

Interier bytu s anglickou kuchyni

Rozsah a specifika projektu

  • Protože se klientce líbí interiéry v anglickém stylu, zaujaly ji nejvíce realizace naší designérky Báry, která pro ni následně vytvořila originální návrh.
  • Rekonstrukce se původně měla týkat pouze kuchyně, ale majitelce se návrh designérky natolik zalíbil, že jsme nakonec rekonstruovali celý obytný prostor a řídili jsme stavební i řemeslné práce.
  • Aby bylo možné do prostoru umístit vysoký radiátor, bylo nutné zmenšit oblouk, který slouží jako průchod mezi kuchyňskou a obývací části místnosti. Pod okno totiž designérka navrhla sezení s lavicí s úložným prostorem a topné těleso už by se se sem nevešlo.

Foto: Tomáš Dittrich

Zajímavosti

  • Ke spolupráci jsme oslovili truhláře z Walesu, který sem vyrobil nábytek v tradičním Shakerském (typickém anglickém) stylu. Z masivního dřeva sem vyrobil jak ručně natřenou bílou kuchyňskou linku s dubovou pracovní deskou, tak i sedací lavici v arkýři, velkou knihovnu a televizní stolek.
  • Aby vše fungovalo do posledního detailu, umístili jsme do interiéru ozdobné lišty a obložení, které povýšily obyčejná okna na skvostná a daly celému interiéru pomyslnou třešničku na dortu.

Nejvíc mi vyhovovalo, že jsem přesně věděla, co si kupuji, věděla jsem fáze projektu a hrubou časovou osu. Oceňuji i to, že se dá v podstatě všechno řešit na dálku přes Hezkey účet.

- Renata, majitelka domu

Netradiční kuchyně a obývák v anglickém stylu

Klientka si přála nadčasovou elegantní kuchyni v anglickém stylu, a protože jsme zrovna poznali výrobce takového nábytku, rozhodli jsme se ho na této zakázce vyzkoušet. Abychom se co nejvíce přiblížili stylu městského anglického domu, přidali jsme na míru vyráběné podlahové sokly a obložení okenních rámů a parapetů.

- designérka Bára

Netradiční kuchyně a obývák v anglickém styluFoto: Tomáš DittrichNetradiční kuchyně a obývák v anglickém styluNetradiční kuchyně a obývák v anglickém styluNetradiční kuchyně a obývák v anglickém styluNetradiční kuchyně a obývák v anglickém styluNetradiční kuchyně a obývák v anglickém stylu

Foto: Tomáš DittrichInteriér dětského pokojeInteriér koupelny se sprchovým koutem

Foto: Tomáš Dittrich

Také byste chtěli restartovat interiérový design?

Dále by vás mohlo zajímat

Bydlení s krbem v malém domě

Byt s Buddhou a levitující postelí

Jemný interiér pražského bytu

Kuchyně s úložným prostorem ve schodišti