Útulná garsonka, do které se vešel i krb

Tento pěkný, ale opravdu malý byt s jediným oknem ve starém, zrekonstruovaném domě v pražských Dejvicích si koupil mladý podnikatel Petr s tím, že by ho chtěl pronajímat a občas tam i sám přespat. Protože je ale opravdu maličký, nevěděl si rady se zařízením interiéru, proto oslovil nás.

Interiér malého bytu - Interiér garsonky

Rozsah a specifika projektu

  • Byt koupil majitel již po kompletní rekonstrukci - byly tu nové podlahy i koupelna. Kromě ní jsme navrhli design celého interiéru. Na realizaci naší ověřenou stavební firmou dohlížela architektka Marcela.
  • Prostor garsonky jsme navrhli prakticky tak, aby se tu dalo pohodlně vařit, jíst, spát, pracovat, ale i hostit pár přátel. Jednotlivé pomyslné zóny ložnice s šatnou, obývák a jídelnu jsme opticky rozdělili ozdobnou příčkou. 
  • Víme, že dostatek úložných prostor je potřeba, proto jsme byt vybavili vestavěnými skříněmi. Interiér není díky nim zahlcený věcmi a zůstává vzdušný, což je u takto malých bytů důležité. 

Zajímavosti

  • Do interiéru jsme netradičně zakomponovali také velký elektrický krb, který na první pohled vypadá jako klasický. Skvěle prostor zútulnil a vytváří příjemnou, relaxační atmosféru. 

Interiér garsonky - interiér malého bytu

Hledal jsem někoho, kdo vyřeší vše na klíč a zaručí mi, že výsledek bude podle mých představ. Architektka Marcela z Hezkey vyšla vstříc mým přáním a dokázala z malého prostoru vytěžit maximum. Ocenil jsem také její přehled při výběru zařízení – navrhla mi různé varianty a pomohla mi tak nejen ušetřit, ale i vybavit byt tím, co se mi opravdu líbilo.

Petr, majitel bytu

Interiér garsonky - Interiér malého bytuInteriér koupelny v malém bytě - garsonce

Také byste chtěli restartovat interiérový design?

Dále by vás mohlo zajímat

Jak probíhala instalace ledové ložnice v O2 Aréně

Bydlení s krbem v malém domě

Byt s Buddhou a levitující postelí

Jemný interiér pražského bytu