Z obyčejné koupelny relaxační místnost se saunou

Majitelé domu v Prostějově plánovali rekonstrukci své nevyhovující koupelny, ale na jejích 16 m2 si vysnili také saunu, aby mohli doma opravdu naplno relaxovat tak, jak to mají nejraději. Pro nás byl tento nelehký úkol skvělou výzvou.

Z obyčejné koupelny relaxační místnost se saunou

Rozsah a specifika projektu

  • Klienti měli na novou koupelnu několik přání - měla být světlá a vzdušná, s infrasaunou, vanou a bidetem. Původní rozdělení koupelny nebylo špatné, proto nechala architektka Jana vanu a umyvadla na svém místě.
  • Toaletu přesunula architekta pod šikmou stěnu, takže se vedle ní pohodlně vešel i zmíněný bidet. Vysněnou infrasaunu pak umístila přímo doprostřed místnosti, kde vytvořila dominantu a přirozeně rozdělila koupelnu na jednotlivé zóny.
  • Jako stěžejní materiál jsme zvolili betonovou stěrku, kterou doplňuje originální italské 3D obklady a takové dřevo, které prostor zútulní a zároveň je díky svým vlastnostem ideální do vlhkého prostředí.

Zajímavosti

  • Sokl u toalety, který skrývá rozvody, využila architekta originálně pro vytvoření úzké poličky vhodné k ukládání toaletního papíru či ručníků.

Z obyčejné koupelny relaxační místnost se saunouZ obyčejné koupelny relaxační místnost se saunouZ obyčejné koupelny relaxační místnost se saunouZ obyčejné koupelny relaxační místnost se saunouZ obyčejné koupelny relaxační místnost se saunouZ obyčejné koupelny relaxační místnost se saunouZ obyčejné koupelny relaxační místnost se saunouZ obyčejné koupelny relaxační místnost se saunou

Také byste chtěli restartovat interiérový design?

Dále by vás mohlo zajímat

Bydlení s krbem v malém domě

Byt s Buddhou a levitující postelí

Jemný interiér pražského bytu

Kuchyně s úložným prostorem ve schodišti