Žádaný apartmán ze starého bytu po babičce

Radek zdědil velký byt 4+1 ve starém funkcionalistickém činžáku z 30. let po své babičce. Protože v něm ale sám bydlet nechtěl, využil ho jako investiční příležitost a rozhodl se ho krátkodobě pronajímat s výhledem využít ho i pro dlouhodobý pronájem. 

Interiér bytu na pronájem - retro interiér​​​​​​


Mám radost, že architektka zachovala maximum původních funkcionalistických prvků a vytvořila originální retro atmosféru, díky které je o byt velký zájem. Navíc navrhla funkční interiér, který snese vysokou zátěž.

- Radek, majitel bytu


Jak jsme interiér proměnili

  • V bytě byla dochovaná, nedávno repasovaná okna a renovovaná původní parketová podlaha. Ovšem dispozice už nebyla pro moderní bydlení úplně vhodná, proto ji architektka Adéla navrhla pozměnit - v prostorné obytné místnosti přibyla kuchyňská linka s jídelním koutem a z místnosti, kde dříve bývala kuchyně, se stala šatna.
  • Majitel si také přál zařídit interiér dostatečně variabilně tak, aby se časem mohl stát bytem k dlouhodobému bydlení. Do koupelny proto architektka zvolila nadčasovou dlažbu, obklady a kvalitní sanitu, na kuchyňskou linku navrhla odolnější pracovní desku a do předsíně praktické vestavěné skříně. Také elektroinstalaci ve druhé ložnici rozvrhla tak, aby se snadno přizpůsobila případné změně místnosti na dětský pokoj. Z šatny se zase snadno může stát pracovna nebo prádelna s pračkou a sušičkou.

Zajímavosti a fotky

  • Protože vybavení interiéru mělo být zároveň atraktivní, odolné a dostupné, pořídili jsme většinu nábytku v IKEA. Rozmístili jsme ho ovšem tak, že to na první pohled není poznat.
  • S majitelem bytu jsme se shodli na zachování některých prvků historického interiéru, proto jsme zvolili barvy, které se v období funkcionalismu často užívaly: bílou, slonovinovou, mátovou a hořčičově žlutou. 

Zrenovovaná parketová podlaha opticky spojuje prostory v jeden harmonický celekInteriér bytu na pronájem - retrointeriér

Ikea kuchyně je doplněna truhlářskými prvky na míruInteriér bytu na pronájem - retro interiér

Koupelna prošla celkovou rekonstrukcí včetně úložných prostor na míruInteriér bytu na pronájem - retro koupelna

Ložnice jsou vybaveny jednoduše a prakticky pro budoucí nájemníky

Velký byt potřebuje velký jídelní stůl ke společnému setkáváníInteriér bytu na pronájem - retro interiér

Původně tmavá předsíň je nyní veselým a příjemným vstupem do bytuInteriér bytu na pronájem - interiér chodbyInteriér bytu na pronájem - interiér ložnice

Úložné prostory vyrobil truhlář dle návrhu naší architektky AdélyInteriér bytu na pronájem - interiér koupelnyInteriér bytu na pronájem - interiér obývacího pokoje

Majitel Hezkey Pavel se zde již cítí jako domaInteriér bytu na pronájemVtipné doplňky prostor oživí a rozveselíInteriér bytu na pronájem

I prostor WC si zasloužil kompletní rekonstrukci a nyní ladí s koupelnouInteriér bytu na pronájem - interiér záchodu

Posaďte se u nás...Interiér bytu na pronájem - interiér jídelny

Velikost interiéru: 5+kk

Druh projektu: Rekonstrukce bytu na pronájem

Rozpočet:  Přes milion

Doba spolupráce: Tři čtvrtě roku

Také byste chtěli restartovat interiérový design?

Poptat návrh

Nebo nám zavolejte na +420 724 309 821 nebo napište na info@hezkey.cz.

Dále by vás mohlo zajímat

Rekonstrukce: Nové víkendové bydlení pro milovníky hudby

Moderní domek pro mladou rodinu

Druhý domov v kopcích Šumavy

Moderní bydlení ve sto let starém bytě