Žádaný apartmán ze starého bytu po babičce

Radek zdědil velký byt 4+1 ve starém funkcionalistickém činžáku z 30. let po své babičce. Protože v něm ale sám bydlet nechtěl, využil ho jako investiční příležitost a rozhodl se ho pronajímat hostům z celého světa přes Airbnb. 

Interiér bytu na pronájem - retro interiér​​​​​​

Rozsah a specifika projektu

  • V bytě byla dochovaná, nedávno repasovaná okna a renovovaná původní parketová podlaha. Ovšem dispozice už nebyla pro moderní bydlení úplně vhodná, proto ji architektka Adéla navrhla pozměnit - v prostorné obytné místnosti přibyla kuchyňská linka s jídelním koutem a z místnosti, kde dříve bývala kuchyně, se stala šatna.
  • Majitel si také přál zařídit interiér dostatečně variabilně tak, aby se časem mohl stát bytem k dlouhodobému bydlení. Do koupelny proto architektka zvolila nadčasovou dlažbu, obklady a kvalitní sanitu, na kuchyňskou linku navrhla odolnější pracovní desku a do předsíně praktické vestavěné skříně. Také elektroinstalaci ve druhé ložnici rozvrhla tak, aby se snadno přizpůsobila případné změně místnosti na dětský pokoj. Z šatny se zase snadno může stát pracovna nebo prádelna s pračkou a sušičkou.

Zajímavosti

  • Protože vybavení interiéru mělo být zároveň atraktivní, odolné a dostupné, pořídili jsme většinu nábytku v IKEA. Rozmístili jsme ho ovšem tak, že to na první pohled není poznat.
  • S majitelem bytu jsme se shodli na zachování některých prvků historického interiéru, proto jsme zvolili barvy, které se v období funkcionalismu často užívaly: bílou, slonovinovou, mátovou a hořčičově žlutou. 

Interiér bytu na pronájem - retrointeriérInteriér bytu na pronájem - retro interiérInteriér bytu na pronájem - retro koupelnaInteriér bytu na pronájem - retro interiérInteriér bytu na pronájem - interiér chodbyInteriér bytu na pronájem - interiér ložniceInteriér bytu na pronájem - interiér koupelnyInteriér bytu na pronájem - interiér obývacího pokojeInteriér bytu na pronájemInteriér bytu na pronájemInteriér bytu na pronájem - interiér záchoduInteriér bytu na pronájem - interiér jídelny

Mám radost, že architektka zachovala maximum původních funkcionalistických prvků a vytvořila originální retro atmosféru, díky které je o byt velký zájem. Navíc navrhla funkční interiér, který snese vysokou zátěž.

Radek, majitel bytu

Také byste chtěli restartovat interiérový design?

Dále by vás mohlo zajímat

Jak probíhala instalace ledové ložnice v O2 Aréně

Bydlení s krbem v malém domě

Byt s Buddhou a levitující postelí

Jemný interiér pražského bytu