Jak probíhá návrh a realizace interiéru s Hezkey

Je nám jasné, že už se úplně vidíte ve svém novém interiéru. I my se vždycky na výsledek moc těšíme. Díky našim zkušenostem ale víme, kdy můžete spěchat a kdy je lepší nechat si na vybírání a rozhodování dostatek času. Proto jsme proces návrhu interiéru či návrh rekonstrukce interiéru rozdělili do několika fází tak, abyste měli o jeho průběhu vždy přehled a mohli si své vysněné bydlení užívat co nejdříve.

Realizace interiéru - schůzka s truhláři

S kým budete pracovat

Architekt / interiérový designér

Váš architekt s vámi bude procházet jednotlivými kroky návrhu, přinášet nápady, inspirace, technické připomínky i konkrétní výstupy. Bude myslet na to, aby se vám dobře bydlelo, vybírat za vás ty nej kousky, odpovídat na otázky a ztvárňovat vaše přání do konkrétních návrhů.

Projektový manažer

Váš „projekťák“ s vámi od začátku komunikuje o zakázce a je vaším průvodcem v průběhu celého projektu. Sleduje s vámi průběh návrhu v online účtu. Bedlivě hlídá srozumitelnost architektonštiny, designérovu vstřícnost a reflexi vašich přání, kvalitu výstupů i termíny.

Pokud se s námi rozhodnete nám přenechat starosti s realizací, bude pro vás oslovovat řemeslníky a další dodavatele. Zajistí vám cenové nabídky na poptávané práce a vyhodnotí jejich férovost i technickou správnost. Bude pro vás hlídat harmonogram dodavatelských prací, hladký průběh objednávek vybavení a koordinovat veškeré dění související s realizací včetně autorského dozoru architekta.Interiérový architekt a projektový manažer

Od prvního kontaktu po začátek návrhu

 • Jakmile nám vyplníte poptávkový formulář, zavoláme vám.
 • Společně si ujasníme vaše představy a přání a připravíme pro vás cenovou nabídku.
 • Doporučíme vám až tři vhodné designéry, ze kterých si už sami vyberete toho, který vám bude nejbližší.
 • S vybraným designérem si užijete první nezávaznou konzultaci, abyste měli jistotu, že to bude parťák se kterým si sednete.
 • Po odsouhlasení designéra a platby zálohy se pustíme do navrhování.

Všechny výstupy na jednom místě - váš online účet

Do svého online účtu se dostanete z našeho webu po přihlášení a najdete zde všechny podklady a zprávy od vašeho architekta. Tady si kdykoli můžete v klidu prohlédnout podklady zasílané architektem, nahrávat vlastní inspirace, připomínky, nebo otázky. Zároveň můžete sledovat průběh projektu na časové ose a mít vše pod kontrolou.

Na časové ose vždy názorně uvidíte, v jaké fázi váš projekt je a jaký další krok vás čeká.Komunikace s interiérovým designérem ohledně návrhu interiéru

“Nejvíc mi na spolupráci s Hezkey vyhovovalo, že jsem přesně věděla, co si kupuji, věděla jsem fáze projektu a hrubou časovou osu. Oceňuji i to, že se dá v podstatě všechno ve fázi návrhu interiéru řešit na dálku přes Hezkey účet.”

– Renata, pro kterou jsme realizovali interiér rodinného domu za Prahou

Průběh navrhování interiéru

 • Nejdřív si designér váš prostor zaměří a připraví půdorys.

Výkres půdorysu bytu

 • Spolu s designérem si vyměníte inspirační obrázky a ujasníte si styl jaký se vám líbí.

 

 • Designér navrhne dvě varianty barevné a materiálové palety a doporučí dvě varianty dispozičního řešení, které váš prostor co nejefektivněji využijí. Designér také může doporučit stavební úpravy, které by byly vhodné, ale nemusí být nutné. Je jen na vás, pro jakou variantu se rozhodnete.

 • Jednu z variant si vyberete a designér dopracuje finální barevné a materiálové řešení i dispozici interiéru.

 • Designér vám dle vašich preferencí a rozpočtu vybere nábytek volně dostupný na trhu. Při výběru vám vysvětlí vhodnost jednotlivých materiálů a praktičnost jednotlivých kousků. Veškeré kousky uvidíte na zasílaných odkazech a fotografiích.

 • Následně spolu vyberete veškeré vybavení interiéru: vedle typového nábytku třeba sanitu do koupelny, kuchyňskou linku nebo podlahy, obklady a dekorace.
 • Pokud bude pro váš prostor vhodný nábytek na míru, designér vám nastíní možnosti a navrhne varianty. V ceně návrhu interiéru máte základní rozkreslení nábytku na míru (2D pohledy) pro výběr, o jaký typ nábytku byste měli zájem. Detailní výkresová dokumentace pro truhláře se dále cení dle rozsahu navrženého řešení.

 • V půdorysu interiéru uvidíte zakreslené osvětlení a v případě změn aktuálního stavu i návrh umístění zásuvek a vypínačů.

Finální výstupy studie interiéru

 • Pokud se všemi nápady designéra souhlasíte, dostanete k finálnímu odsouhlasení 3D vizualizaci celého návrhu. Díky prostorovým skicám a vizualizacím budete mít dokonalou představu o budoucí podobě interiéru. Odhalíte tak případnou potřebu změny dřív, než bude pozdě.

3D vizualizace interieru

 • Na závěr od nás dostanete nákupní seznam produktů a doporučení na šikovné řemeslníky a spolehlivé dodavatele. Nebo se rovnou domluvíme na společné realizaci.

Jak návrh přetvořit v realitu? 

K realizaci návrhu je často dlouhá cesta kreslení výkresové dokumentace řešení na míru, shánění a kontrola řemeslníků, dohlížení na dodávky, ceny a kvalitu. Rádi vám se vším pomůžeme a interiér zrealizujeme tak, jak jsme ho pro vás navrhli. Rozsah dohledu nad realizací si domluvíme podle zpracované studie. 

“Realizace rekonstrukce bytu dopadla nad očekávání. Design je neotřelý a přitom velmi praktický. Po celou dobu jsem cítila péči a zájem všech zúčastněných. Servis byl komplexní a cena velmi přijatelná. Nemohu jinak než doporučit!”

- Markéta, které jsme rekonstruovali byt 2+kk

Také byste chtěli restartovat interiérový design?

Dále by vás mohlo zajímat

Objevte tajná zákoutí pokoje pro malého rošťáka