Prosvětlený minimalistický byt pro mladou rodinu

Mladá rodina se na nás obrátila s přáním vyřešit interiér nově koupeného pražského bytu. Majitelka chtěla interiér zútulnit a připravit k příjemnému užívání pro rodinu i návštěvy.

Interiér obývacího pokoje s kuchyní

Rozsah a specifika projektu

  • Byt 4+kk s velkou terasou měl již hotovou podlahu, koupelnu a wc a byl vybavený bílými vestavěnými skříněmi. S těmito prvky jsme tedy v návrhu pracovali.
  • Majitelé mají rádi jednoduchost a čistotu, proto se designérka Petra držela původní barevnosti a do interiéru navrhla nábytek v kombinaci lesklých bílých povrchů, hřejivého přírodního dřeva a hrubých šedých látek. Aby výsledek nepůsobil stroze, použila ke zútulnění jemné odstíny modré a zelené.
  • Dětský pokoj pro dvě malé děti designérka rozvrhla tak, aby jim vyhovoval i za několik let. Díky dvoupatrové posteli zůstává v místnosti dostatek místa na pracovní stoly pro budoucí školáky a samozřejmě i dost prostoru na hraní.

Zajímavosti

  • Součástí realizace byla i terasa. Sem Petra navrhla dřevěnou podlahu, pohodlné sezení a unikátní vertikální zahradu se samozavlažovacím systémem na míru.
  • V dětském pokoji je netradičně řešený úložný prostor, který se skrývá ve schodech na míru vyrobené patrové postele.

Díky Hezkey máme bydlení, které jsme si představovali. Se spoluprácí jsme byli velmi spokojení a až budeme příště upravovat náš domov, tak je zase oslovíme.

-- Tomáš a Dana, majitelé bytu

Obývací pokoj s kuchyňským koutem

V obývacím pokoji chyběl jídelní stůl i prostor pro sezení. Petra vycházela ze stávající barevnosti a vybrala nábytek v kombinaci lesklé bílé a dřevěných prvků, které působí hřejivě. Aby prostor nevypadal stroze, doplnila jej jemnými odstíny zelené a modré. Sedačka z hrubé látky, stejně jako měkké polštářky a závěsy tvoří kontrast k lesklým tvrdým povrchům a prostor zútulňují. Majitelé mají rádi jednoduchost a čistotu, proto nad jídelní stůl zvolila minimalistické svítidlo, které se nad ním vznáší jako obláček světla.Byt s šedou podlahou - obývací pokojKuchyně v bílém lesku působí vzdušně a prostorněByt s šedou podlahou - pohodlný koutek pro chlupáčePohodlí musí být i pro čtyřnohého člena rodiny!

Vstupní prostory

Chodba byla zařízená vestavnými skříněmi, jinak ale prázdná, s holými stěnami. Majitelka si přála prostor vybavit a poradit s dekoracemi tak, aby vše ladilo.Byt s šedou podlahou - vstupní chodbaNa chodbě si připadáte jako v galerii

Ložnice

Ložnice je místo, kde se konečně po celém dni uvolníme a odpočineme si. Petra zde použila luxusní tapetu, aby se majitelé cítili opravdu královsky. Lampičky nad nočními stolky poskytují dostatek teplého světla a neoslňují.Byt s šedou podlahou - ložnicePohodlí a luxus ve stříbrné ložnici

Dětský pokoj

Protože dětský pokoj bude časem sloužit dvěma dětem, bylo potřeba vymyslet prostor tak, aby vyhovoval i za několik let. Petra to vyřešila dvoupatrovou postelí, takže zůstane dost místa i na dva pracovní stoly budoucích školáků. Zatím je tu hlavně dost úložných prostorů na hračky. Pro ukládání věcí slouží i samotné schodiště do druhého patra postele.

Základem pokoje je dvoupatrová postel, díky které na podlaze zbylo dost místa. Pár let budou kluci potřebovat místo hlavně pro zábavu, designérka Petra proto vymyslela chytré úložné prostory na všechny druhy hraček. Třeba originálně řešené schody od postele s několika velkými zásuvkami. Ostatní věci se lehce schovají do velké vestavné skříně s posuvnými dveřmi. Až trochu povyrostou, pořídí jim rodiče větší pracovní stoly, aby měli kde dělat domácí úkoly. Hračky nejspíš postupně vystřídají knihy, vybavení pro sport a další koníčky. Byt s šedou podlahou - dětský pokojDíky dvoupatrové posteli je v pokoji pořád spousta místaInteriér dětského pokojeDo schodů se dá schovat spousta pokladůInteriér dětského pokojeVětšina věcí se schová do vestavné skříně a prostor tak působí vzdušněInteriér dětského pokojeDíky kulatému oknu se postel může proměnit v parádní pozorovatelnu

Pracovna

Tato místnost má sloužit také jako prostor pro spaní hostů. Najdete v ní proto nejen pracovní stůl, ale také rozkládací sedačku. Na práci se nejlépe soustředí, když vás nic neruší. Atmosféru můžete doplnit hudbou z designových reproduktorů a když si chcete dát pauzu, máte na výběr mezi výhledem na Prahu nebo New York.Byt s šedou podlahou - pracovnaModrá barva uklidňuje a bývá spojována s inteligencí, bílá, šedá a černá pomáhají udržet pozornost

ChodbaInteriér chodby

Také byste chtěli restartovat interiérový design?

Dále by vás mohlo zajímat

Bydlení s krbem v malém domě

Byt s Buddhou a levitující postelí

Jemný interiér pražského bytu

Kuchyně s úložným prostorem ve schodišti