Bistro, komunitní prostor a hlídání dětí v jednom interiéru? Jde to!

Pod valenými klenbami historického domu v Českých Budějovicích jsme vytvořili unikátní místo nabízející nejen skvělou kuchyni a posezení u kávy, ale taky možnost setkávání a hlídání dětí.

Interiér bistra v Českých Budějovicích

Insight

  • Podlouhlá průchozí dispozice celého bistra nabídla hlavní koncepční myšlenku, na jakýsi průchod tunelem od počátečních tmavých tónů až po světlé. Barevný gradient byl také ekonomickou volbou. Klienti pracovali s omezeným rozpočtem a výmalba byla jedním z levnějších řešení, jak prostor zajímavě navrhnout.
  • Přáním klientů bylo vytvořit multifunkční prostor, jakési komunitní centrum, které by žilo od rána do večera. Ráno nabízí možnost koupit si sladkou snídani, sednout si na kávu nebo si zajít do vedlejších prostor na nákup a nechat své děti si užít zábavu v hlídaném dětském koutku. Odpoledne si posedět s přáteli nebo na obchodní schůzku. Večer se pak prostor promění na bar, kam si zajdete na sklenku vína nebo si poslechnout živou hudbu.
  • Proto jsme zvolili barevnost v odstínech zelené, od temné černozelené (noční část), po středně zelenou mint (prostor baru), přes lehký odstín bordó, která je doplňkovou barvou k zelené až po šedobéžovou v zadní části, kde je umístěn dětský koutek.

Návrh interiéru bistra v Českých Budějovicích

Hezkey řešení

  • Barevnost stěn je doplněna o přírodní materiály, kterými jsou dřevo na stolech a židlích, dřevěná podlaha, která kopíruje podlouhlou dispozici podél hlavních oken souběžně s ulicí a také beton - betonové tvárnice použité na zakrytí baru nebo jako součást nábytku (barové stoly), epoxidová stěrka v imitaci betonu na podlaze, stávající přiznané cihlové stěny s barevným nátěrem.

  • Dispozice prostoru je protáhlá a prochází celým domem – je zde dlouhá chodba, která přechází do dvou větších prostorů. Toho jsme využili k umístění hlavních zón multifunkčního prostoru – v největší místnosti je bar s loungovým sezením a prostorem pro komunitní akce jako třeba koncerty. V druhém větším prostoru na konci chodby je pak místo pro hlídání dětí a velkorysý dětský koutek. V prostoru celé chodby je pak umístěno sezení pro hosty, kteří si můžou vybrat pro ně nejpříjemnější místo.

  • Důležitou součástí návrhu je osvětlení, které podtrhuje měnící se atmosféru od ranního posezení u kávy po večerní noční život v přítmí s lehkým podsvícením. Zajímavý efekt se stínohrou na klenbách  pak vytváří závěsné lustry od nebo LED podsvícení baru skryté za perforovaným plechem.

  • Výrazným prvkem je také zavěšené  lineární světlo nad barem s neonovou trubicí, která ho “omotává” nebo neonová silueta města České Budějovice na stěně.

Interiér dětského koutku v restauraciInteriér bistra v Českých Budějovicích

Také byste chtěli restartovat interiérový design?

Poptat návrh

Nebo nám zavolejte na +420 724 309 821 nebo napište na info@hezkey.cz.

Dále by vás mohlo zajímat

Středomořské bistro s autentickou kuchyní a atmosférou

Redesign fungující restaurace: Itálie v interiéru i na talíři

V této kavárně se prostě budete cítit příjemně

Domácí korejská kuchyně v moderním bistru