Moderní bydlení ve sto let starém bytě

Takhle rekonstrukce vás přesvědčí, že komfortní bydlení lze vytvořit i ve starším bytě. A může znamenat třeba i to, že se přemíchá dispozice a z vaší bývalé ložnice, která byla zbytečně velká, bude prostorný obývák s kuchyní. Architekti měli opravdu zajímavé nápady a proměna majitele nadchla.

Jak jsme interiér proměnili

  • Původním plánem byl menší redesign bytu a modernizace vytápění a komfortu bydlení. Designéři, kteří se na interiér vždy dívají nestranným pohledem odborníka ale přišli se změnou dispozice z 2+1 na 3+kk, která klienty, kterými jsou zakladatel Hezkey Pavel s manželkou, přesvědčila a rozhodli se navýšit původní rozpočet.
  • Hlavní stavební úpravou bylo vedle výměny topení rozšíření koupelny, které umožnilo instalovat dvou-umyvadlo a dát tak prostor dvěma lidem používat koupelnu zároveň. A to se s rodinou velmi hodí! Největší místnost s krásnými historickými štuky se pak z ložnice proměnila na pohodlný obývák s kuchyní. Naopak menší místnost do klidného vnitrobloku je teď ložnice. Třetí místnost je pokoj pro hosty, který je dostatečně modulární a připravený na přestavení na dětský pokoj.
  • Celý byt hraje v příjemném designu, kde se prolínají přírodní tóny a materiály s výraznými barvami. Každého návštěvníka pak uchvátí renovované štuky a rozety, které dobře doplňují vysoké podlahové lišty v podobném designu.

>>> Zaujala vás proměna? Celý příběh s více fotkami najdete v samostatném článku zde.


Rekonstrukce překonala naše očekávání a konečně se v bytě cítíme opravdu jako doma. Týmu designérů a projektové manažerky vděčíme vedle nápadů na které bychom sami nepřišli, taky za plynulou realizaci a rychlé řešení všech problémů. Sami bychom to nedali.  

- Pavel, zakladatel Hezkey


Velikost interiéru: 3+kk

Druh projektu: rekonstrukce bytu

Rozpočet: do 1,5 mil.

Doba spolupráce: 9 měsíců

Tým za realizací: Architekti Petra Barotková, Ivana Šustrová, Vít Lopatovský a projetová manažerka Jana Yamato.


Hlavním motivem rekonstrukce bylo navýšit komfort bydlení, lépe využít daný prostor a navázat na původní řemeslné prvky jako jsou stropní štuky.

- Jana, projektová manažerka


Zajímavosti a fotky

V obýváku a hostovském pokoji byly repasované původní parkety a renovované stropní štuky.

Ložnici rozjasnila velkoplošná tapeta. V celém bytě jsme renovovali futra a dveře z původní tmavě hnědé do příjemné krémové bílé.Interiér ložnice bytu

Štuky v ložnici pak nově vytvořil umělecký štukatér v motivu vinné révy. V hostovském pokoji jsme pak nechali štuky nenamalované, v původní barvě štuku. Štuky v interiéru

Moderní zelenošedou kuchyni dobře doplnil bílý metro obklad.

Interiér dobře doplňují díla mladých českých umělců jako toto od Kristýny Šormové.

Obklad v koupelně za vanou je v podkládce rybí kosti a dobře tak doplňuje jak zbytek obkladu v koupelně, tak podobný motiv na parketách.

Chytře jsme využili i chodbu - zavěsili jsme zde kola, aby v bytě nepřekážela. A ve skříni na míru se zrcadly, které prostor opticky zvětšují, jsou vedle bot schované i pojistky.

>>> Zaujala vás proměna? Celý příběh s více fotkami najdete v samostatném článku zde.

>>> Proměna bytu vyšla také v časopise Marianne Bydlení. Přečtěte si o ní více zde.

Také byste chtěli restartovat interiérový design?

Poptat návrh

Nebo nám zavolejte na +420 724 309 821 nebo napište na info@hezkey.cz.

Dále by vás mohlo zajímat

Rekonstrukce: Nové víkendové bydlení pro milovníky hudby

Moderní domek pro mladou rodinu

Druhý domov v kopcích Šumavy

Čím menší prostor, tím větší výzva: Jak na interiér garsonky?