Funkční a dynamické kanceláře z podkrovního bytu

Pro investorskou skupinu Presto Ventures, která má za sebou desítky startupů, začaly být jejich kanceláře v podkrovním bytě ve Slovanském domě malé. Úkolem pro nás tak bylo propojit stávající byt s novým a vytvořit v nich pracovní prostředí moderní dynamické společnosti a zároveň zachovat příjemnou atmosféru menšího kolektivu.

Interiér kanceláří startupu

Insight

Jak vytvořit moderní kanceláře a zároveň zachovat domáckého ducha a příjemnou atmosféru menšího týmu? Jak navíc změnu udělat za provozu a využít část původního vybavení? Jeden byt jsme vyčlenili na pracovní zónu, kde jsme umístili pracovní stanice s výškově nastavitelnými stoly a rozzónovali tak, aby se lidé nerušili.

Druhý byt jsme využili hlavně na potkávání zaměstnanců i návštěv – umístili zde velký komunitní stůl a odpočinkové zákoutí v kavárenském duchu. Oba byty jsme pak propojili novým vchodem ve druhém patře. Využili jsme také členitost prostor a vytvořili spoustu menších zasedacích místností.

Kanceláře pak projasnily nové osvětlení a barevné stěny, které navázaly i na atypické zkosené prostory podkroví. Třešničku na kancelářském dortu pak dělá velká terasa s krásnými výhledy na Prahu.


"Hlavním úkolem bylo sjednocení stylově i prostorově roztříštěného prostředí bez větších zásahů do pronajatých kanceláří."

-- architektka Eva


Interiér kanceláří startupu

Hezkey řešení

  • Řešili jsme skoro 500 m2 - dva oddělené mezonetové byty s dvěma venkovními terasami a spoustou zkosených stropů.
  • Vše jsme propojili do jednotného prostoru a každému zákoutí jsme dali funkci. Zaměstnanci si tak vedle svého pracovního místa můžou najít své místo na změnu prostředí nebo třeba schůzku s kolegou.
  • Presto Ventures chtělo dát prostor prezentaci jednotlivým investovaným startupům – vytvořili jsme galerii firem na schodišti, kde jsou loga firem umístěná do kruhů rozvěšených v prostoru a každá další investovaná firma se dá jednoduše přidat.
  • Barevnost jsme postavili na kombinaci původních prvků v dřevěném dekoru jako jsou parkety a dveře a doplnili je modrou, zelenou a lososovou, které se objevily na stěnách i nábytku.

Interiér kanceláří

Postaveno Hezkey

  • Realizace probíhala za provozu kanceláří a využili jsme možnosti přesunu pracovních stanic v rámci bytů dle potřeby. 
  • Nové vybavení a nábytek na míru jsme kombinovali s vybraným stávajícím zařízením tak, aby bylo vše funkční a sladěné.

Interiér zasedací místnosti v kanceláříchInteriér kavárenského koutku v kanceláříchInteriér čekací zóny v kanceláříchInteriér terasy v kanceláříchInteriér kanceláříInteriér kanceláříInteriér zasedací místnosti v kanceláříchInteriér kanceláříInteriér kanceláříInteriér kanceláří

Také byste chtěli restartovat interiérový design?

Poptat návrh

Nebo nám zavolejte na +420 724 309 821 nebo napište na info@hezkey.cz.

Dále by vás mohlo zajímat

Kanceláře, které lákají nové talenty

obsahuje video

Relaxační a potkávací zóna uprostřed výrobní haly

Nahlédněte do nových kanceláří Heureky v Praze a Liberci

obsahuje video

Restart kanceláří: Heureka přechází na smart office