Relaxační a potkávací zóna uprostřed výrobní haly

Proč byste se ve výrobní hale nemohli cítit jako v oáze klidu a zeleně? Vytvořili jsme celkovou architekturu i interiér pavilonu nazvaného Amazonie sloužícího k odpočinku a setkávání zaměstnanců.

Insight

Výrobce serverů Wistron s výrobou v Brně nás oslovil s opravdu unikátním projektem: vytvořit relaxační a potkávací zónu uprostřed výrobní haly, kde je spousta zeleně a která vás přenese do úplně jiného světa než okolní ruch továrny. Vizí klienta bylo místo, které spojuje technologii, krásný design a funkci harmonicky do jednoho prostoru. Jednoduše "smart" příjemné pracovní prostředí.

V dvoupatrovém dřevěném pavilonu uprostřed výrobní džungle s příznačný názvem Amazonie se konají školení a eventy pro zaměstnance. Slouží i pro schůzky vedení a partnerů, nebo jen ke zpomalení v rámci náročného dne.

Tento projekt zazářil na poli mezinárodních i domácích soutěží

German Design Award Gold 2024
Vítěz hlavní ceny uznávaného mezinárodního oceněnění German Design Award 2024 v kategorii Excellent Architecture a Interior Design z více než pěti tisíc přihlášených z 55 zemí. 
Prestižní ocenění ICONIC AWARDS 2023: Innovative Architecture organizace German Design Council v kategorii Workplace ocenilo náš projekt v konkurenci 620 přihlášených z více než 30 zemí světa. Mezinárodní cena BIG SEE Wood Design Award 2023 ocenila náš dřevěný pavilon v kategorii veřejných a komerčních budov.

Amazonie se umístila i mezi finalisty v českých soutěžích Kanceláře roku a Dřevěná stavba roku

Hezkey řešení

  • Dostali jsme volnou ruku v podobě zóny a navrhli jsme odvážný dřevěný pavilon na jehož střechu můžete vylézt a mít tak unikátní výhled na celou výrobu. Díky živým rostlinám, dřevěným lamelám na oknech nebo houpačce se pak cítíte spíše jako na tropickém ostrově než v továrně na servery.
  • Hlavní místnost Amazonie slouží na ranní schůzku či školení, nebo na schůzky s klienty a partnery. Prostor je navržen maximálně flexibilně. Dřevěné boxy na sezení v sobě ukrývají menší polstrované sedáky, které jednoduše zdvojnásobí počet míst. Je zde instalovaný chytrý systém na ovládání řečnického pultu, audiovizuálního systému a světelných režimů.
  • Vedení i zaměstnanci jsou z výsledku nadšení a pavilon si získal pozornost a uznání i u vedení na Taiwanu.

Relaxační zóna uprostřed výroby umožňuje setkáváni managementu, inženýrů i zaměstnanců výroby. Je to místo pro rychlý meeting menšího týmu u kulatého stolu nebo breefing zaměstnanců výroby ve větší potkávací zóně. Je to smart pracovní prostor, který jasně komunikuje otevřenost a transparentnost firmy. 

-Eric Lin, General Manager, WistronGerman Design Award - CEO Wistron


Půdorys prvního patra, nad kterým se nachází vyhlídková terasaInteriér potkávací zóny v továrně

Postaveno Hezkey

  • Vedle interiéru jsme řešili i celou konstrukci pavilonu, což je dřevostavba, která musí odpovídat omezení, která velmi čistá výroba serverů obnáší.
  • Samotná realizace pak trvala přes rok a obnášela propojení výroby pavilonu s moderními technologiemi, kterými je pavilon doslova prošpikován a s dodávkou všech interiérových prvků, které byly jak na míru, tak z typové výroby.

Amazonie je neustále plná života! 

-Eric Lin, General Manager, Wistron


Během školení nebo schůzek flexibilně navržené sezení jednoduše zdvojnásobí počet míst. Dřevěné boxy v sobě totiž ukrývají menší polstrované sedáky. 

Hlavní meetingová místnost slouží ke schůzkám s klienty nebo partnery, kteří tak mají jedinečnou možnost si domluvit jednání přímo v srdci firmy - její výrobě.Interiér potkávací zóny

Houpačka rozhodně není v Amazonii náhodně. Houpání poskytuje mozku vestibulární stimulaci, která redukuje stres a pomáhá zlepšovat náladu.

Také byste chtěli restartovat interiérový design?

Poptat návrh

Nebo nám zavolejte na +420 724 309 821 nebo napište na info@hezkey.cz.

Dále by vás mohlo zajímat

Funkční a dynamické kanceláře z podkrovního bytu

Kanceláře, které lákají nové talenty

Nahlédněte do nových kanceláří Heureky v Praze a Liberci

obsahuje video

Restart kanceláří: Heureka přechází na smart office