Přeměna open space na kanceláře, kde se příjemně pracuje

Vedení úspěšné HR platformy JenPrace.cz se připravovalo na rozšíření týmu a zároveň chtělo zlepšit fungování stávajících otevřených kanceláří, kde se jednotlivá oddělení rušila. Změna měla také podpořit potkávání zaměstnanců a propsat neformálnost firmy do svého prostředí.

 


"Díky novým kancelářím se více scházíme a mnohem lépe se nám tu pracuje." 

- Johana Jindrová, JenPrace.cz


Rozsah a specifika projektu

  • V novém řešením kanceláří o rozloze 250 m2 jsme vycházeli z DNA digitální firmy plné nápaditých lidí se silným týmovým duchem, kteří se rádi scházejí i po práci.
  • Původní open space jsme rozčlenili do zón pomocí přírodních bariér a vytvořili jsme tak členité a pohodové prostředí s větším soukromím.
  • Přestavba neměla omezit provoz firmy - hlavním prvkem tak je vložený centrální dělící prostor a zajímavě řešené obložení stěn. Instalace tak mohly probíhat o víkendu. 

Interiér kanceláří a relaxační zóny pro středně velkou IT firmu

Jak nové kanceláře zlepšily práci

  • Díky novému prostředí se zaměstnanci více potkávají na společné obědy, schůzky, ale i po práci. Chytré rozdělení prostoru umožnilo efektivnější výkony aniž by kolegové ztratili vzájemný oční kontakt a přehled o dění ve firmě.

Jak můžou interiér kanceláří podpořit potkávání spolupracovníků a týmu

Kanceláře jako náborový tahák

  • Vedení používá video z nových kanceláří ve svých náborových inzerátech a příjemné pracovní prostředí je tak jedním z benefitů pro nové kolegy. 

Zajímavosti

  • Využití vestavěné konstrukce, ocelového pletiva, cementově-dřevěných desek na stěnách či stropě s obnaženou vzduchotechnikou dávají návrhu industriální atmosféru, kterou zjemňují subtilní laťové příčky, pastelové barvy a zavěšené rostliny.
  • Obvodová stěna je pokrytá koláží z heraklitu, kobercových ploch, magnetických tabulí a obrazovek. Zlepšuje akustiku, funguje jako estetický prvek a zaměstnanci na ní můžou psát poznámky.
  • Houpačky, neonové nápisy, barevný obývák s Playstation a zelená měkká sedačka boří mýtus, že život ve firmě je "JenPrace.cz".

Interiér kanceláří a relaxační zóny pro středně velkou IT firmu

Také byste chtěli restartovat interiérový design?

Dále by vás mohlo zajímat

Kanceláře s relax zónou a zasedací místností

obsahuje video

Chytře rozdělený open space, kde pulsuje spolupráce (a recepce)

Odpočinková zóna s bistrem pro zaměstnance