Přeměna open space na kanceláře, kde se příjemně pracuje

Vedení úspěšné HR platformy JenPrace.cz se připravovalo na rozšíření týmu a zároveň chtělo zlepšit fungování stávajících otevřených kanceláří, kde se jednotlivá oddělení rušila. Změna měla také podpořit potkávání zaměstnanců a propsat neformálnost firmy do svého prostředí.

Rozsah a specifika projektu

  • Za novým řešením kanceláří o rozloze 250 m2 stojí tým dvou architektů a projektového manažera. Jakub, Tereza a Ivo vycházeli z DNA digitální firmy plné nápaditých lidí, kteří nezahazují klávesnici ani po odchodu z práce a do práce se chodí bavit.
  • Navrhli rozčlenit open space do zón pomocí přírodních bariér a vytvořit tak členité a pohodové prostředí s větším soukromím.
  • Klasické kancelářské židle a stoly doplnili různorodým vybavením, aby se zaměstnanci cítili příjemně.

Interiér kanceláří a relaxační zóny pro středně velkou IT firmuPůdorys středně velkých kanceláří

Jak nové kanceláře zlepšily práci

  • Díky novému prostředí se zaměstnanci více potkávají na společné obědy, schůzky, ale i po práci. Chytré rozdělení prostoru umožnilo efektivnější výkony aniž by kolegové ztratili vzájemný oční kontakt a přehled o dění ve firmě.

Dřevěná vestavba v interiéru

Dubová stavba s lamelovými rošty a vertikální zahradou osazenou na ocelovém pletivu

Zajímavosti

  • Využití vestavěné konstrukce, ocelového pletiva, cementově-dřevěných desek na stěnách či stropě s obnaženou vzduchotechnikou dávají návrhu industriální atmosféru, kterou zjemňují subtilní laťové příčky, pastelové barvy a zavěšené rostliny.
  • Obvodová stěna je pokrytá koláží z heraklitu, kobercových ploch, magnetických tabulí a obrazovek. Zlepšuje akustiku, funguje jako estetický prvek a zaměstnanci na ní můžou psát poznámky.
  • Houpačky, neonové nápisy, barevný obývák s Playstation a zelená měkká sedačka boří mýtus, že život ve firmě je "JenPrace.cz".

Interiér kanceláří a relaxační zóny pro středně velkou IT firmu

Také byste chtěli restartovat interiérový design?

Dále by vás mohlo zajímat

Kanceláře s relax zónou a zasedací místností

obsahuje video

Chytře rozdělený open space, kde pulsuje spolupráce (a recepce)

Odpočinková zóna s bistrem pro zaměstnance