Žlutý apartmán, ze kterého hosté nechtějí odjíždět domů

Majitelka tohoto pražského bytu 2+kk Markéta nás oslovila s přáním kompletně zrekonstruovat interiér tak, aby ho mohla pronajímat turistům ke krátkodobým pobytům. Jelikož je byt u I. P. Pavlova, což je mimo hlavní turistickou zónu, bylo jasné, že se byt ve vysoké konkurenci musí odlišit designem, který zaujme na fotkách na první pohled.

Rozsah a specifika projektu

  • Na rekonstrukci celého bytu jsme měli jen omezený rozpočet - za pouhých 500 tisíc korun jsme měli opravit koupelnu, kompletně vyřešit novou kuchyň, provést stavební úpravy i vybavit celý byt.

Byt po odstranění původní kuchyně při začátku rekonstrukce:

  • Protože byt není příliš prostorný, museli jsme dbát na to, abychom ho příliš nezahltili a zůstal hezky prosvětlený. Vsadili jsme proto na bílou barvu s akcentem černé a vtipné žluté, které upoutají pozornost potenciálních návštěvníků. 

Zajímavosti

  • Základem celého konceptu je nábytek na míru z OSB desek, které jsou levnější než běžně používané materiály a přesto odolné. Aby prostor nevypadal lacině, doplnila ho designérka vtipnými detaily, ale třeba i designovým nábytkem z bazaru, který jsme renovovali - např. ikonické židle Thonet.

  • Kuchyňská linka je vtipně natřena tabulovou barvou, hosté si tak na ni mohou psát vzkazy. V ložnici je úložný prostor částečně řešený kolíkovou stěnou, na kterou lze zavěsit například oblečení. 

  • Výsledkem je byt, který turistům nabízí opravdový zážitek a stal se hitem Airbnb - je stále obsazený a majitelce vydělává daleko víc, než kdyby měla interiér vybavený standardně. 

Podívejte se na byt před rekonstrukcí a po 

 

Realizace rekonstrukce bytu dopadla nad očekávání. Design je neotřelý a přitom velmi praktický. Po celou dobu jsem cítila péči a zájem všech zúčastněných. Servis byl komplexní a cena velmi přijatelná. Nemohu jinak než doporučit!

Markéta, majitelka bytu

Také byste chtěli restartovat interiérový design?

Dále by vás mohlo zajímat

Jak probíhala instalace ledové ložnice v O2 Aréně

Útulná garsonka, do které se vešel i krb

Žádaný apartmán ze starého bytu po babičce

Starý žižkovský byt jako lákavé místo pro hosty z celého světa